Наші телефони: 044 221 91 77, 
067 362 83 05, 067 500 00 33.
 
 
Наші email: vipzakhist@gmail.com

Що таке фізична охорона об’єкту і для чого вона потрібна

Надійна охорона об’єкту ‒ це перш за все максимально можливий рівень безпеки від більшості сучасних загроз. Для організації цього процесу потрібно використовувати комбінацію з кваліфікованого персоналу та сучасних технічних засобів охорони. Тільки таким чином можна вважати, що об’єкт знаходиться під надійною охороною.

 

Організація фізичної охорони об’єкта передбачає максимальний контроль над будівлею за допомогою технічних засобів та охоронного персоналу. На об’єктах з підвищеним рівнем безпеки може використовуватись контрольно-пропускний режим роботи, який унеможливлює потрапляння на територію випадкових відвідувачів. Таким чином власники об’єкту можуть розраховувати на:

 • попередження крадіжок, а також будь-яких інших незаконних дій в будівлі та на прилеглій території;
 • забезпечення безпеки технічного персоналу;
 • захист персональних даних, документів та цифрових носіїв інформації;
 • 100% контроль за роботою об’єкту.

Особливості організації та правила фізичної охорони об’єктів

Якщо вам потрібна організація охорони важливого об’єкту, то в першу чергу потрібно звернутися до професійного охоронного агентства з відповідним досвідом. Коли професіонали беруться до роботи, то спершу вони звертають увагу на такі основні аспекти:

 • площа будівлі та прилеглої приватної території;
 • способи та види засобів безпеки, які необхідні для організації безпеки;
 • кількість охоронного персоналу, необхідного для охорони об’єкту.

Варто зазначити, що з моменту введення охоронного режиму агентство починає відповідати за всі матеріальна на інформаційні цінності, які присутні на території об’єкту, а також за безпеку офіційно присутніх робітників, гостей, персоналу тощо.

При фізичній охороні об’єкту окремим питанням завжди постає захист керівного складу й робітників, які мають доступ до конфіденціальної інформації. В такому випадку створюється спеціальний документ, який регулює положення безпеки перечислених осіб.

Технічне обладнання для організації фізичної охорони об’єктів

Для того, щоб забезпечити належний рівень безпеки на об’єкті окрім охоронного персоналу також використовуються технічне обладнання, яке дозволяє спеціалістам координувати власні дії та унеможливлює потрапляння сторонніх осіб на територію об’єкту. До такого обладнання варто віднести:

 • системи сигналізацій;
 • системи контроля та керування доступом до окремих приміщень та територій;
 • системи відеоспостереження та пультової охорони;
 • протипожежні системи;
 • радіозв’язок між охороним персоналом;
 • транспортні засоби та інші додаткові пристрої, головною задачею котрих стає підвищення загального рівня безпеки на об’єкті.

Варто зазначити, що при отриманні відповідних дозволів, охорона може володіти летальною та нелетальною зброєю. Але використання цієї зброї регулюється не внутрішніми положеннями про безпеку об’єкта, а законодавством України.

При розміщенні на об’єкті озброєної охорони варто додатково подбати про відповідну підготовку охоронного персоналу, для того щоб максимально знизити можливість нещасного випадку.

Незалежно від того, що дії охоронців обмежуються законодавством України, керівництво об’єкту та представник охоронного агентства мають розробити внутрішній документ, яке прописуватиме та регулюватиме права та обов’язки охоронного персоналу. Це положення не має суперечити законодавству України.

Фізична охорона приватного об’єкту ‒ це перш за все захист конфіденційної інформації та матеріальних цінностей. Саме тому для її організації потрібно звернутися по допомогу висококваліфікованих професіоналів з багатим досвідом.