Наші телефони: 044 221 91 77, 
067 362 83 05, 067 500 00 33.
 
 
Наші email: vipzakhist@gmail.com

Технічні засоби охорони об’єктів: види, класифікація, особливості

Організація охоронної системи на об’єкті передбачає використання технічних засобів. Їх використання ‒ це ефективний спосіб значно підвищити рівень безпеки на об’єкті, при цьому не збільшуючи кількість охоронного персоналу.

 

Основними цілями використання технічних засобів є:

 • підвищення рівня оперативності охоронного персоналу;
 • підвищення рівня безпеки а об’єкті;
 • реалізація автоматичної системи протидії зловмисникам при несанкціонованому проникненні;
 • оптимізація видатків на утримування та підтримку охоронної системи.

Основні різновиди сучасних технічних систем безпеки

В першу чергу, технічні засоби охорони об’єктів існують в двох основних варіаціях: системи, що виявляють зловмисників та системи, що протидіють зловмисникам.

До перших систем потрібно віднести такі технічні засоби, як системи відеонагляду або сигналізації, що використовуються різноманітні датчики (руху, звуку, світла тощо). Фактично, до задач таких систем включається попередження несанкціонованого проникнення. Це дієвий спосіб відлякати можливих зловмисників або просто людей, які потрапили не в те місце.

До технічних засобів, що забезпечують протидію зловмисникам, варто віднести такі предмети як:

 • броньовані двері;
 • сейфи;
 • засоби захисту від несанкціонованого прослуховування, відеонагляду або зламуванню і інформаційних систем.

Фактична подібна класифікація є дуже спрощеною та зальною. Вона не відображає загального розмаїття технічних засобів, які успішно використовуються охоронними агентствами по всьому світу.

Якщо розглянути технічні засоби для охорони об’єктів більш детально, то варто виділити відразу 7 основних задач, для рішення яких вони використовуються. До них варто віднести:

 1. Виявлення. Сюди входять технічні засоби, які дозволяють забезпечувати безпеку площі об’єкту та прилеглої території. Принцип роботи таких засобів максимально простий ‒ при виявленні порушення вони посилають відповідний сигнал на пульт охорони, що дозволяє значно підвищити оперативність охоронних дій. Це ідеальний варіант для унеможливлення несанкціонованого проникнення на приватну територію.
 2. Нагляд. Спеціальні засоби, які дозволяють охоронному персоналу спостерігати за приватною територією в режимі онлайн.
 3. Керування. Технічні засоби, які приймають та оброблюють всю інформацію від охоронної системи. Це дозволяє оперативно фіксувати порушення та організувати відповідну протидію.
 4. Попередження. Сигнали та знаки, які попереджують людину, що вона порушує охоронний режим об’єкту.
 5. Протидія. Стаціонарні та мобільні засоби, які спочатку попереджують порушника, а потім його зупиняють. Рівень протидії порушнику може відрізнятися, але він повністю регулюється законодавством України.
 6. Контроль. Організація контрольно-пропускного режиму роботи є одним з найважливіших етапів організації охорони об’єкту. Він використовується для того, щоб керівництво об’єкту та персонал з відповідним рівнем доступу міг при необхідності потрапляти в закриті зони. Для цього можуть використовуватися біометричні та небіометричні засоби контролю.
 7. Допоміжні задачі. Спеціальні засоби, які дозволяють підвищити ефективність основних систем та, у випадку їх виходу з ладу, замінити їх.

Використання технічних засобів для охорони об’єкту ‒ це сучасний підхід, який дозволяє досягти належного рівня безпеки при оптимальних фінансових витратах. Саме тому його не варто ігнорувати незалежно від сфери діяльності об’єкту.